Alfonso

Tento člun je navržený pro sportovní rybáře, nicméně se hodí stejně dobře i k pohodlným a bezpečným výletům po jezerech, přehradách, rybnících a větších řekách.

Vývoj

Již od chvíle kdy spatřil světlo světa první prototyp našeho rybářského kajaku Halibut, vyvinutý ve spolupráci s Davidem Havlíčkem, jsme začali uvažovat o vícemístném rybářském člunu s co největší variabilitou praktického využití.

Vycházeli jsme z již funkčního modelu Ruby, ale nechtěli jsme prvoplánově výletní loď s nástavbou na rybařinu. Proto jsme Alfonsa rozšířili, zvětšili boční válce a udělali kompletně nové dno, to vše kvůli zvýšení stability při zachování jízdních vlastností, a tím i lepšího komfortu při rybaření.

Dalším oříškem byla pro nás úprava člunu pro použití s vesly, která jsou většině rybářů u lodí této velikosti bližší než pádla, to vše při zachování transportovatelnosti a zabalitelnosti člunu.

Výsledek

Alfonso – až trojmístný stabilní nafukovací člun s variabilním umístěním sedaček, který je možno pohánět motorem, vesly nebo pádly. Člun o nosnosti 400kg a hmotnosti pouhých 35kg včetně sedaček a zrcadla pro zavěšení motoru, transportovatelný v batohu o objemu 135l, který je součástí balení. Plnohodnotný trojmístný člun, kvůli kterému nepotřebujete pořizovat přívěs a stavět garáž.

V době, kdy každý řeší nedostatek místa, ať již na skladování nebo přepravu, má Alfonso tento problém vyřešený, ať jej přepravujete jakkoli, tak skutečně nezabírá zbytečně místo. Uveze desetkrát více, než sám váží a jeho jízdní vlastnosti jsou inspirovány 60-ti letou tradicí z výroby nafukovacích člunů značky GUMOTEX.

O produktu

Do nafukovacího člunu Alfonso se může nalodit jeden až tři pasažéři. Má tři sedačky z kvalitní dřevěné překližky. Dvě z nich je možné opatřit pohodlnými polohovatelnými nafukovacími sedačkami s držáky na pruty v zádové opěrce (součástí standardní výbavy) a třetí je možno použít také jako stoleček nebo pro upevnění dalšího příslušenství. Pokud vyrazíte ve dvou, využijte k plavbě klasická kanoistická pádla, vydáte-li se za rybami sólo, oceníte spíše vesla, pro která má loď speciální držáky.

Držák

Člun je vybaven držákem prutu CANNON

Držáky

3 držáky prutů a vybavení na zadních stranách sedaček

Výplet

Výplet z pružného lana na přídi a zádi. Úchyty bagáže uvnitř člunu

Úchyty na pádla

Robustní úchyty na držení pádel

Sedačka

Variabilní polohovatelná sedačka s opěrkou zad zajišťuje pohodlí i při dlouhém sezení

Nitrilon®

Vysokopevnostní tkanina s nánosem syntetického kaučuku a směsi na bázi přírodního kaučuku. Materiál je vysoce odolný proti oděru, stárnutí a UV.

 • Velmi stabilní a snadno drží dopředný kurz
 • 3 sedačky z kvalitní dřevěné překližky (dvě z nich je možné opatřit pohodlnými polohovatelnými nafukovacími sedačkami) je možno použít také jako stoleček nebo pro upevnění dalšího příslušenství
 • držáky na pruty v zádové opěrce nafukovací sedačky
 • držáky na vesla
 • množství praktických úchytů na přichycení vybavení a bagáže včetně praktických držáků na láhev s pitím nebo box s návnadami
 • na zrcadlo na zádi člunu (vybavené 2 držáky na pruty) je možno připevnit motor až do síly 2,6 kW [3,5 hp]
 • materiál: Nitrilon®
 • standardní výbava:
  držák na prut vhodný i na trolling, deska z překližky na dno člunu pro maximální stabilitu, obvodové bezpečností lano, výplet z pružného lana na přídi a úchyty bagáže uvnitř člunu, lepící souprava, přetlakový ventil, vodotěsný transportní vak 135 l
 • doporučené příslušenství:
  vesla
 • Akce

Cena:
31.999,-
28.590,-

Akce platí do 31.03. nebo do vyprodání zásob!

Koupit

Koupit Alfonso na e-shopu

Kupte si rybářský člun přímo od výrobce. Všechno zboží máme dostupné skladem. Samozřejmostí je kvalitní záruční servis. V případě Vašich dotazů, jsme schopni Vám je zodpovědět. Náš eshop nabízí kompletní šíři sortimentu.

E-shop - Koupit